Meie kui õllearmastajad tahame, et võimalikult paljud Eesti inimesed mõistaksid, et ilmas on rohkem kui vaid hele või tume õlu, et õllede maailm ei piirdu vaid mõne laagriõlle või ale’ga, mida leiab suurte toidukaupluste lettidelt. Tahame tutvustada teile õlle maitse, värvuse ja aroomide maailma ning head õlut kogu maailmast alates Tšehhi pilsnerist kuni musta briti stout’i ja porterini.

 

Õlle tarbimise kultuur Eestis muutub tasapisi paremuse suunas. Õlleentusiastide ja koduõlle meistrite jõupingutuste tulemusena tekib aina uusi spetsialiseerunud õllepoode, pubisid ning õllerestorane, kuhu ei minda vaid soodsa õlle ja joomise pärast, vaid kus saab nautida õlle aroomi ja maitseid ning õlle kooslust toiduga. Õllerevolutsioon ei ole mööda läinud ka toidugurmaanidest – õlle ja toidu kooslused on tänapäeval isegi rikkalikumad ja populaarsemad kui toidu ja veini omad.

 

Te ikka veel ei tea, millist õlut valida? „Õllegiid“ julgustab teid tegema esimesi samme õllemaailma tundmaõppimisel. Meie missioon on tutvustada teile kvaliteetse õlle kultuuri ja õlle tarbimise uusi viise, et laiendada arusaama heast õllest ja loomulikult õpetada seda vastutustundlikult tarbima!