On the way to Lithuania...

titanic

Plum Porter

Plato 12,8°

IBU 53

Suurbritannia

4.9% 0,5 L

Plato 12,8°

IBU 53

Rikkalik mahlane aroom, milles on rosinate noote. Mahlane ploomi maitse koos vanilli nootide ja humalase järelmaitsega.


Värvus:

Millega sobib:

  • GrilltoidudGrilltoidud
  • SealihaSealiha
  • MereannidMereannid
  • MagustoidudMagustoidud
  • Kõvad juustudKõvad juustud

Autasud:

Champion Beer Of Britain 2015 – kuldmedal (Speciality beer).
CAMRA West Midlands 2015 – beer of the year.

 

Sobivad klaasid:

  • [:lt]Angliškoji pinta[:et]Inglise pint[:en]English pintInglise pint
    (ingl. English pint)

 

Legend

 

Pruulikoja Titanic asutasid 1985. aastal Inglismaal Burslemis vennad Dave ja Keith Bott, et pruulida kohalikele inimestele head õlut. Pruulikoda hakati kutsuma kuulsa laeva Titanicu järgi, kuna kapten Edward John Smith sündis selles kohas.

Tagasihoidlikust algusest ning kasutades vaid parima kvaliteediga toorainet, on Titanic kasvanud üle kõikide ootuste ning toodab igal aastal rohkem kui 2,3 pinti head õlut. Suurim edu saladus oli kvaliteet. Mõlemad vennad olid seisukohal, et õlut kui rahvuslikku jooki peaks kohtlema sarnastel tingimustel nagu prantslased suhtuvad veini. Inglismaal kehtiv ainuostukohustuse süsteem sulges uksed paljudele potentsiaalsetele klientidele, nii et neil tuli reisida kaugele ja töötada palju aastaid, et leida lõpuks tee klientideni ja müüa oma kaupu.

See õlu on saanud oma nime ühe kuulsaima laevakapteni Edward John Smith‘i järgi. Ta oli leebe, kuid kindlameelne laevajuht, kes nimetati mereväe aukomandöriks. Tema viimased sõnad oma meeskonnale enne põhjaminekut olid: „Jääge inglasteks, poisid, jääge inglasteks.“

F