TITANIC

Iceberg

Plato 10,3°

IBU 65

Suurbritannia

4.1% 0,5 L

Plato 10,3°

IBU 65

Lille- ja tsitrusearoom, milles on särtsakaid noote. Täidlane tsitruse maitsega õlu, millel on humalane järelmaitse.


Värvus:

Millega sobib:

  • SealihaSealiha
  • KanalihaKanaliha
  • HamburgeridHamburgerid
  • Kõvad juustudKõvad juustud

Autasud:

CAMRA Champion Beer of the West Midlands 2008, 2009 – Gold (Speciality beer)

 

Sobivad klaasid:

  • [:lt]Angliškoji pinta[:et]Inglise pint[:en]English pintInglise pint
    (ingl. English pint)

Legend

 

Pruulikoja Titanic asutasid 1985. aastal Inglismaal Burslemis vennad Dave ja Keith Bott, et pruulida kohalikele inimestele head õlut. Pruulikoda hakati kutsuma kuulsa laeva Titanicu järgi, kuna kapten Edward John Smith sündis selles kohas.

Tagasihoidlikust algusest ning kasutades vaid parima kvaliteediga toorainet, on Titanic kasvanud üle kõikide ootuste ning toodab igal aastal rohkem kui 2,3 pinti head õlut. Suurim edu saladus oli kvaliteet. Mõlemad vennad olid seisukohal, et õlut kui rahvuslikku jooki peaks kohtlema sarnastel tingimustel nagu prantslased suhtuvad veini. Inglismaal kehtiv ainuostukohustuse süsteem sulges uksed paljudele potentsiaalsetele klientidele, nii et neil tuli reisida kaugele ja töötada palju aastaid, et leida lõpuks tee klientideni ja müüa oma kaupu.

See õlu on saanud oma nime ühe kuulsaima laevakapteni Edward John Smith‘i järgi. Ta oli leebe, kuid kindlameelne laevajuht, kes nimetati mereväe aukomandöriks. Tema viimased sõnad oma meeskonnale enne põhjaminekut olid: „Jääge inglasteks, poisid, jääge inglasteks.“

F